Błędy jogi twarzy. Sprawdź, dlaczego nie widzisz efektów 

Praktykujesz jogę twarzy? Sprawdź, czy nie popełniasz popularnych błędów. Pewne nieprawidłowości może i nie niosą ze sobą wielkiego zagrożenia, jeśli jednak chcesz, aby ćwiczenia jogi twarzy były skuteczne, wykonuj je prawidłowo — zgodnie  ze sztuką, dbając holistycznie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jestem na to niezwykle uważana i podczas konsultacji oraz szkoleń staram się podpowiadać moim kursantom i uczniom, jak eliminować złe nawyki i często spotykane błędy. Chętnie podzielę się z Tobą tą wiedzą. 

BŁĄD NUMER 1:
Nie dbasz o swoje ciało

Jeśli nie dbasz o swój organizm i ciało holistycznie, same ćwiczenia jogi twarzy mogą nie przynieść Ci spektakularnych rezultatów. To jest bardzo ważne, aby przyjrzeć się swojej sylwetce. Warto pamiętać o tym, że wszystko jest ze sobą połączone, a to, co robisz, wpływa na siebie wzajemnie. 

Dlatego, jeśli zależy Ci na dobrej kondycji skóry i młodzieńczym wyglądzie — zacznij od dbałości o całe ciało. Rozciągaj się, bądź aktywna, regularnie ćwicz, i jeśli jest taka potrzeba, korzystaj ze wsparcia fizjoterapeuty, czy osteopaty. 

BŁĄD NUMER 2:
Częste krzyżowanie nóg

Tak, dobrze widzisz — krzyżowanie nóg ma wpływ na wygląd Twojej twarzy. Tak, jak wspominałam powyżej — warto pamiętać, o tym, że poszczególne części ciała są ze sobą połączone. Jeśli często krzyżujesz nogi i robisz to jednostronnie, możesz doprowadzić do asymetrii twarzy. 

BŁĄD NUMER 3:
Napinanie mięśni, które nie są potrzebne podczas wykonywania ćwiczenia jogi twarzy

Popularnym błędem podczas ćwiczeń jogi twarzy jest napinanie mięśni, których obecnie nie trenujesz. Przykład? Jeśli ćwiczysz strefę policzków, zwróć uwagę na to, co się dzieje w strefie czoła — czy w tym samym czasie nie marszczysz brwi lub nie mrużysz oczu. Takie nawyki podczas ćwiczeń nie są dobre, ponieważ utrwalają stan przykurczów mięśni w tych strefach. 

BŁĄD NUMER 4:
Napinasz mocno kark i plecy

Podczas ćwiczeń jogi twarzy wiele osób ma tendencję do napinania mięśni karku oraz pleców. Przykład? Gdy kładziemy rękę w strefie czoła, napieramy na nią głową — odruchowo wyciągamy szyję do przodu. To zupełnie niepotrzebne. 

Jak uniknąć tego błędu jogi twarzy? Podczas ćwiczeń możesz delikatnie kołysać ciałem lub, jeśli ta metoda Ci nie odpowiada, na czas praktyki połóż się na ziemi. W ten sposób zmniejszasz ryzyko napięć w okolicach karku i pleców.

BŁĄD NUMER 5:
Nieregularna praktyka jogi 

Nieregularne ćwiczenia jogi twarzy, wykonywane z doskoku, niestety nie przyniosą Ci spektakularnych efektów. Nie wystarczy, że przypomnisz sobie o praktyce raz na miesiąc, czy raz na 2 tygodnie — to zbyt mało, aby wyćwiczyć mięśnie. 

BŁĄD NUMER 6:
Nie walczysz ze złymi nawykami

Regularne ćwiczenia i dbałość o ciało nie wystarczy. Zwróć uwagę na swoje nawyki. Przykładowo, jeśli kilka razy w tygodniu ćwiczysz strefę oczu po to, aby unieść powieki lub wyeliminować kurze łapki, ale jednocześnie w ciągu dnia często mrużysz oczy i ściągasz brwi — szybko zniwelujesz pozytywne rezultaty, które osiągasz dzięki jodze. 

BŁĄD NUMER 7:
Nie dbasz o wartościową dietę, odpowiednią ilość wody i dobry sen

Będzie Ci trudno osiągnąć dobry, młodzieńczy wygląd, jeśli na co dzień nie dbasz o wartościową dietę, odpowiednią ilość wody i dobry sen. Styl życia ma ogromny wpływ nie tylko na to, jak się czujemy, ale też na to, jak wyglądamy. 

BŁĄD NUMER 8:
Niewłaściwie dobrane ćwiczenia  

Co jeszcze może pójść nie tak podczas samodzielnego praktykowania jogi twarzy? Problemem może być niewłaściwy dobór ćwiczeń. Przykład? Możesz nie wyczuć, w których obszarach twarzy masz nadmierne przykurcze. Jeśli będziesz wykonywać tylko ćwiczenia, które nadmiernie je spinają i aktywują do pracy, zamiast rozluźniać np. odpowiednimi masażami, to możesz pogłębić problem. 

Pamiętaj — ile ćwiczeń, tyle masaży. Drugą częścią praktyki ZAWSZE powinna opierać się na rozmasowywaniu mięśni i relaksowanie tkanek.

Zobacz wideo na temat błędów jogi twarzy:

Błędy, a efekty jogi twarzy — podsumowanie

Zastanawiasz się, dlaczego nie widzisz rezultatów jogi twarzy — czas na małą analizę. Przyjrzyj się sobie i swoim nawykom. Spójrz na swój organizm holistycznie. Zastanów się, czy aby na pewno dobrze dbasz o wszystkie obszary swojego ciała. Jeśli tak — jesteś na dobrej drodze do zmian, które z pewnością niebawem zawitają na Twojej buzi.

Jak nauczyć się prawidłowo wykonywać ćwiczenia jogi twarzy? 

Jednym z najlepszych sposobów na naukę prawidłowej praktyki jogi twarzy jest kurs, który stworzyłam dla osób początkujących: Joga Twarzy od Podstaw. Zawiera kilkadziesiąt ćwiczeń dla różnych obszarów twarzy, szyi i dekoltu, które uzupełniłam specjalistycznymi masażami, będącymi doskonałym uzupełnieniem codziennej praktyki. 

.

Joga twarzy do Podstaw – kurs online

Dzięki lekcjom nauczysz się stosować jogę twarzy w praktyce, poznasz ćwiczenia, dowiesz się, jak je wykonywać, ale też, na co uważać. Nauczysz się też dobierać i układać ćwiczenia w treningi, które oddziałują na wybrane partie twarzy. 

Kurs możesz wykonywać w dowolnym dla siebie miejscu i czasie. Filmy instruktażowe, ćwiczenia i materiały PDF są umieszczone na wygodnej platformie, z której możesz korzystać, używając telefonu, komputera lub tabletu. 

.

.


Autorka wpisu:

Marta Kucińska-Bielecka – certyfikowana nauczycielka jogi twarzy według Face Yoga Method, autorka książki Joga Piękna, joginka, konsultantka ajurwedy III stopnia, biolog, projektantka mody. Uczę kobiety, jak na długo zachować młody wygląd i dobre samopoczucie.