10 ZASAD, które wpływają na TWÓJ WYGLĄD

Poznaj 10 zasad, które wpływają na Twój wygląd. Sprawdź, co robić, by zmienić swoje nawyki na lepsze, dobrze wyglądać, a przede wszystkim doskonale czuć się w swoim ciele.

01.

??‍♀️ To codzienne czynności w dużej mierze determinują jak wyglądasz. Geny to tylko 50% wpływu. Reszta jest w Twoich rękach! To w jakiej pozycji śpisz, ile czasu spędzasz patrząc z pochyloną głową w telefon, jak często marszczysz czoło, mrużysz oczy, podpierasz jedną ręką twarz czy żujesz jedną stroną gumę ma gigantyczny wpływ na wygląd Twojej twarzy. Przyjrzyj się uważniej wszystkim drobnym czynnościom i zmień nawyki.

02.

?Ilość i jakość snu to ważny czynnik wpływający na zdrowie i wygląd. Przede wszystkim chodź spać przed północą, a najlepiej przed godziną 22. Każda godzina snu przed 12 w nocy to jak dwie po północy. Nie śpij zbyt krótko, ani zbyt długo! Optymalny sen to 6-8 godzin. Wstawaj najlepiej przed 6 rano… Śpisz wówczas zgodnie z cyklami natury. Nie bez powodu też się mówi „kto rano wstaje temu Pan Bóg daje.”

03.

?Jesteś tym co jesz i jak to trawisz. Nie będziesz ani dobrze się czuć, ani wyglądać jeśli Twoja dieta nie będzie zdrowa i świadoma. Jedz przede wszystkim zielone warzywa, kasze i owoce. Szukaj w jedzeniu energii życia, czyli spożywaj przede wszystkim rośliny, które właśnie w nią obfitują. Mięso (w tym ryby i owoce morza) są martwe i jej pozbawione. 

04.

?Pamiętaj, że Twój organizm jest zbudowany w dużej mierze z wody, więc zadbaj o jej wysoki poziom. Ale pamiętaj – pij tylko ciepłą wodę. Nigdy nie pij zimnej bo gasi ona ogień trawienny, co staje się przyczyną wielu chorób oraz otyłości. Poza tym pijąc dużo wody przyczyniasz się do usuwania toksyn z ciała, w tym z twarzy, a to likwiduje m.in obrzęki.

05.

??‍♀️Twoja kondycja fizyczna ma niebagatelny wpływ na wygląd twarzy. To nie tylko kwestia utrzymania wagi i formy na odpowiednim poziomie, ale również wpływ endorfin poprawiających Twój nastrój. Każda emocja odzwierciedla się na twarzy. Gdy często się śmiejesz to tym samym ćwiczysz twarz. 

06.

?‍♀️ Podobnie jak ćwiczysz ciało – ćwicz twarz! Tam przecież też masz mięśnie. Twoje ciało nie kończy się na wysokości gdzie klatka piersiowa łączy się z szyją. Tak naprawdę o kilka lat wcześniej powinnaś zacząć ćwiczyć twarz niż ciało, o czym pisałam ostatnio na swoim blogu. Regularna joga twarzy utrzyma Twoją twarz w dobrej kondycji i spowolni oznaki upływającego czasu, zadba też o Twoją sprawną wymowę i zdrowy wzrok. 

07.

?‍♀️ Masuj ciało oraz twarz regularnie. Kiedy jesteś zrelaksowana nie tylko czujesz się lepiej, ale też ładniej wyglądasz. Poza tym masaż dotlenia i odżywia tkanki od wewnątrz, a nie ma lepszego kosmetyku niż krew zasilająca tkanki w wartości odżywcze i tlen. Masaż pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu, dzięki czemu Twoja skóra jest w świetnej kondycji. 

08.

?Pamiętaj, że emocje i Twoje postępowanie wypisze się na twarzy czy tego chcesz czy nie, więc traktuj wszystkich tak jak Ty chcesz być traktowana. To prosta zasada, która determinuje całe Twoje postępowanie i z niej wynika wiele innych zasad. Uczciwość ponad wszystko! To zapewni Ci spokój i dobry sen.

09.

?Bądź pomocna i życzliwa dla innych każdego dnia. Niesienie dobra uszlachetnia i nadaje sens życiu, poza jego zwykłym codziennym przeżywaniem.

10.

❤️Pamiętaj, że jeśli nie ma piękna w sercu nie będzie go i na twarzy… I żebyś ćwiczyła od rana do nocy, miała najlepszą dietę, 10 fakultetów, najpiękniejsze ubrania – bez piękna w sercu nie będziesz błyszczeć blaskiem wewnętrznym, który powoduje, że ktoś jest piękny ponad kanony urody i wiek….

Komentarze

Dodaj komentarz:

* pola wymagane