Joga twarzy ćwiczenia – zacznij z dużym „O”

Redukcja zmarszczek, likwidacja podwójnego podbródka i uwydatnienie kości policzkowych to tylko niektóre z efektów jogi twarzy – doskonałego sposobu na naturalne odmładzanie.

Przywykliśmy do stopniowo pojawiających się oznak starzenia. Są całkowicie naturalne, jednak niewiele osób wie, że upływ czasu można spowolnić. Joga twarzy to japońska metoda ćwiczeń, która pozwala nam świadomie kształtować to, jak będziemy wyglądać w przyszłości. Dlaczego więc nie wykorzystać podarowanego nam przez naturę prezentu – mięśni twarzy?

Nie masz czasu? Nie ma problemu!

Wiele osób chciałoby zacząć ćwiczyć, ale powstrzymuje je błędne przekonanie – joga twarzy jest bardzo czasochłonna. Na szczęście naturalne odmładzanie nie wymaga dużych poświęceń.;) Cały trening zajmuje 10-15 minut dziennie, ale wiem, że na początku może to być zbyt wiele.

Na warsztatach Jogi Piękna zawsze prezentuję ćwiczenie dla „zabieganych”: duże „O”. Jest bardzo proste i serdecznie polecam je wszystkim, którzy sądzą, że na pełny fitness twarzy nie mają czasu. Po zobaczeniu pierwszych efektów szybko zmieniają zdanie.☺

Ćwiczenia twarzy: duże „O”

To ćwiczenie wpływa na prawie całą twarz, a nawet podbródek. Podczas jego wykonywania poprawia się również krążenie krwi, co dotlenia i odżywia skórę. Duże „O” wzmacnia mięśnie w okolicy polików, mięsień okrężny ust oraz mięśnie podbródka.

Prezentuję również wersję z użyciem dłoni – liftingowana jest wtedy cała dolna część twarzy. Efekty tego ćwiczenia w postaci wygładzenia bruzd nosowo – wargowych oraz ujędrnienia skóry na pewno was zachwycą i zmotywują do kontynuowania jogi twarzy.

joga twarzy ćwiczenia

Naturalne odmładzanie, w tym joga twarzy, nie wymaga poświęceń. Wykonanie ćwiczeń twarzy trwa niezbyt długo, a kilka minut dziennie wystarczy, aby zauważyć różnice zarówno w wyglądzie, jak i samopoczuciu. W końcu…piękno nosisz w sobie.