Mój sekret udanego poranka

Często zapominamy, że naturalne odmładzanie to nie tylko ćwiczenia twarzy. O dobrą kondycję i wygląd skóry należy dbać kompleksowo, również poprzez jej odpowiednią pielęgnację. Dzisiaj chciałabym powiedzieć o moim ulubionym, porannym rytuale – dla urody i przebudzenia ciała.

Gdy słyszymy dźwięk budzika, powieki uparcie buntują się przed podniesieniem, a organizm stara się przekonać nas do krótkiej drzemki, z pomocą przyjdzie nam jeden z żywiołów.

Woda – kosmetyk naturalny

W mojej łazience znajdują się wyłącznie kosmetyki naturalne, wiele z nich wykonałam własnoręcznie. Jednak podczas porannego rytuału wspomagającego naturalne odmładzanie nie potrzebuję żadnego z nich. Sekretnym, przebudzającym składnikiem jest…woda.

Po porannym oczyszczaniu skóry miodem, o którym mówiłam już na moim profilu na Facebook’u, polewam obficie twarz zimną wodą. Najlepiej nalać ją do niedużej miseczki lub odkręcić cienką stróżkę z kranu i obficie ochlapać buzię kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy. Bez litości dla porannej tęsknoty za ciepłem! 

 

Taki zabieg to szereg korzyści:
ujędrnienie skóry – rodzaj naturalnego liftingu twarzy,
poprawa cyrkulacji krwi, która dostarcza składniki odżywcze do każdego zakątka organizmu,
poprawa krążenia limfy – ochrona przed toksynami i usuwanie szkodliwych substancji z organizmu,
zmniejszenie opuchlizny – nieestetyczne obrzęki to problem wielu kobiet,
obkurczenie naczyń krwionośnych – zapobiega pękaniu naczynek i tzw. „pajączkom”,
zwężenie porów – jeżeli borykasz się z rozszerzonymi porami, zimna woda pomoże w ich zwężeniu i przywróci skórze estetyczny wygląd.

Dobry czas na zmianę? Tu i teraz

Proces naturalnego odmładzania można rozpocząć od razu i w każdym wieku. Zdecydowana większość porady, którymi się z Wami dzielę, nie wymaga nakładów finansowych, specjalnego sprzętu ani wysiłku. Ćwiczenia twarzy i proste zabiegi wpływające na poprawę stanu skóry to coś, co każda kobieta może wprowadzić do swojej codziennej rutyny. Zacznij od kilku nawyków – one wystarczą, abyś zauważyła pierwsze zmiany w wyglądzie twarzy. Więc? Poranne polewanie twarzy zimną wodą na pierwszy ogień? 

Gwarantuję doskonały efekt!!

 

Komentarze

Dodaj komentarz:

* pola wymagane