Naturalne odmładzanie w moim wykonaniu – na noc niemal nic nie nakładam na twarz

Znacie powiedzenie „Less is more”? Staram się do niego stosować w niemal wszystkich dziedzinach życia, m.in. naturalnej pielęgnacji i odżywianiu. Kobieca skóra ma na co dzień bardzo trudne zadanie.

Musi radzić sobie z zanieczyszczeniami z powietrza i nierzadko mocnym makijażem. Aby pomóc jej w codziennej regeneracji i oczyszczeniu, mam pewną zasadę: na noc nic na nią nie nakładam.

Ale zacznę od początku.

Parę lat temu natknęłam się na tekst o nocnej regeneracji organizmu. Z wykształcenia jestem biologiem, więc podane argumenty dotyczące oczyszczania na poziomie komórkowym wyjątkowo do mnie przemówiły. To wydaje się zupełnie naturalne: w nocy skóra korzysta z odpoczynku, aby porządnie się zregenerować. W trakcie snu nie musi chronić się przed szkodliwymi wpływami środowiska, a może się otworzyć, oczyścić i odnowić, aby następnego dnia obudzić się zdrowa i pełna energii.

Częsty błąd wieczornej pielęgnacji

Większość osób stosuje na noc kremy o bogatej, tłustej konsystencji. Utrudniają one usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, przez co skóra nie może oddychać i nie odpoczywa.

Regeneracja jest niezmiernie ważna w procesach naturalnego odmładzania. Zauważ, jak reaguje cera, gdy zaśniesz w pełnym makijażu – szybko pojawiają się zaczerwienienia i niedoskonałości. Wzięłam więc sobie do serca owe argumenty. Obecnie poza dokładnym oczyszczeniem twarzy przed snem oraz spryskaniem jej tonikiem i użyciem lekkiego serum (oczywiście własnego wyrobu – jak większość moich kosmetyków naturalnych) niczego więcej nie na skórę nie nakładam. Dzięki temu może oddychać, oczyszczać się i regenerować na najwyższym poziomie, za co mi się odwdzięcza całkiem niezłym chyba, jak na moje prawie 43 lata, stanem.

Dbaj o cerę kompleksowo

Same kosmetyki naturalne i dokładne oczyszczanie twarzy mogą jednak nie wystarczyć. Aby cieszyć się zdrową, promienną i pełną energii cerą, należy zadbać o nią również od wewnątrz. Dieta ma niebagatelny wpływ na skórę i naturalne odmładzanie. To, co jemy, odzwierciedla się w tym, jak wyglądamy oraz jak się czujemy. I nie mam tu na myśli jedynie kwestii wagi, ale również kolor skóry czy jej jędrność. 

Dbając o siebie, od lat działam kompleksowo, a efekty mnie zachwycają. Dlatego też serdecznie zachęcam Was do łączenia różnych elementów składających się na naturalne odmładzanie: jogi twarzy, kosmetyków naturalnych i prawidłowego odżywiania. Obiecuję fantastyczne rezultaty!

Komentarze

Dodaj komentarz:

* pola wymagane