Wibrogimnastyka, czyli proste ćwiczenia na długowieczność

Chcesz zachować młodość i dobrą kondycję na lata? Wystarczy, że na kilka minut dziennie wprowadzisz swoje ciało w wibracje. Wibrogimnastyka to proste ćwiczenia, które zostały opracowane przez Aleksandra Mikulina, wybitnego inżyniera i konstruktora silników lotniczych. Ich skuteczność sprawdził na własnej osobie, wydłużając swoje życie o ponad 40 lat!

Na czym polega wibrogimnastyka Aleksandra Mikulina?


Ćwiczenia są naprawdę proste. Może wykonywać je każdy, bez względu na wiek. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów, a nawet większej przestrzeni – wystarczy kawałek podłogi. Możesz wykonywać je na boso, na powierzchni z amortyzacją np. na macie, lub w obuwiu sportowym, podczas spaceru, biegania, czy codziennej aktywności. 

Sednem wibrogimnastyki jest wprowadzanie ciała w wibrację, poprzez uderzanie piętami o podłogę. 

• Stań stabilnie na stopach i unieś pięty na wysokość około 1-2 cm.
• Następnie opuść je dynamicznie na podłogę, wywołując delikatny wstrząs.
• W ten sposób wprowadzisz w ruch komórki w organizmie, nie obciążając przy tym serca, czy kręgosłupa.
• Nie wystarczy pojedyncze uderzenie. W jednej serii warto powtórzyć ćwiczenie 30, maksymalnie 60 razy.
• Praktykę wykonuj bez pośpiechu. Całe ćwiczenie zajmie Ci maksymalnie 1,5 minuty.
• Sesje warto powtarzać w ciągu dnia kilkakrotnie, co kilka godzin, wykonując maksymalnie 5-6 sesji na dobę. 

Brzmi dość karkołomnie? Zupełnie inaczej na to spojrzysz, gdy poznasz korzyści, jakie niesie ze sobą ta niezwykle prosta, wibrogimnastyka.

Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia regularne ćwiczenia wibrogimnastyki?


Wibrogimnastyka poprawia kondycję, zmniejsza zużycie narządów wewnętrznych i pomaga oczyścić układ limfatyczny, dbając o jego prawidłowe funkcjonowanie. Delikatne wibracje, które przejdą przez Twoje ciało, poruszą zalegające w przestrzeniach komórkowych złogi. Pobudzą krążenie limfy i krwi. Dotlenią cały organizm i ułatwią jego sprawne oczyszczanie, choćby ze szkodliwych metabolitów. 

Jak to możliwe? Warto pamiętać, że nasze ciało składa się z cząstek, które są w nieustannym drganiu. Zdrowy organizm wibruje na częstotliwości 62-72 MHz i należy unikać spadków w tym zakresie. Wibrogimnastyka ułatwia zachowanie harmonii w całym organizmie, eliminując problem wszelkich zastojów.

Wibrogimnastyka korzyści 


• ćwiczenia normują pracę układu limfatycznego, który według nauk ajurwedy nazywany jest “rzeką życia”
• poprawia się krążenie krwi i praca serca
• organizm jest dotleniony, co wpływa na lepszą pracę mózgu
• ćwiczenia wzmocnieniają i uelastycznieniają zastawki żylne
• czujesz pobudzenie organizmu, masz więcej energii
• poprawia się kondycja i sprawność
• eliminujesz problem obrzęków i zastojów
• pomaga usunąć toksyny z organizmu
• pobudza do pracy organy wewnętrzne

Aleksandr Mikulin udowodnił, że wibrogimnastyka przedłuża życie


Ciekawi Cię, jak to w ogóle się stało, że konstruktor silników lotniczych opracował taką metodę? Potrzeba jest matką wynalazków.
Mikulin w wieku 50 lat zachorował na niewydolność układu krążenia. Lekarze dawali mu zaledwie 2-3 lata życia i to pod warunkiem, że będzie unikał jakiegokolwiek wysiłku, który zaburzy rytm jego serca. Jednak inżynier nie poddał się. Zaczął poszukiwać analogii pomiędzy budową ludzkiego ciała i konstrukcją maszyn. Oparł swoje analizy o prawa fizyki i obserwację procesów zachodzących w naturze. 

Teorię korzystnych wibracji dla organizmu zaczął testować na sobie i po latach opisał ją książce „Aktywna długowieczność”. Mikulin mimo diagnozy lekarzy przeżył sędziwe 92 lata, zachowując dobrą kondycję i sprawność, tym samym potwierdzając skuteczność codziennej wibrogimnastyki.

 

Autorka wpisu
Marta Kucińska-Bielecka
– certyfikowana nauczycielka jogi twarzy według Face Yoga Method, autorka książki Joga Piękna, joginka, konsultantka ajurwedy III stopnia, biolog, projektantka mody. Uczy kobiety, jak na długo zachować młody wygląd i dobre samopoczucie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz:

* pola wymagane